STUDIUM PRAKTYCZNEJ NAUKI JĘZYKÓW OBCYCH GUMed
na rok akad. 2011/2012
Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych GUMed przygotowuje studentów do posługiwania się językiem obcym z uwzględnieniem aspektów języka specjalistycznego dla danego kierunku studiów.
Zajęcia dydaktyczne odbywają się według planu zajęć ustalonego i ogłoszonego na początku każdego semestru.
Student ma obowiązek uczęszczania na lektorat w grupie, do której został przyporządkowany na początku roku. Niedopuszczalna jest samowolna zmiana grupy.
Obecność na lektoratach języka obcego jest obowiązkowa.
Opuszczone zajęcia student musi usprawiedliwić najpóźniej na następnym lektoracie, a materiał z tych zajęć zaliczyć w ciągu miesiąca.
W przypadku krótkotrwałej choroby lub nieobecności z powodu wyjątkowego zdarzenia losowego student może po uprzednim uzgodnieniu z prowadzącym zajęcia odrobić zajęcia z inną grupą u tego samego lektora.
Formę sprawdzania wiadomości ustala prowadzący zajęcia; w przypadku sprawdzianów pisemnych dopuszcza się wszelkie formy zadań otwartych i zamkniętych w pracach opisowych i testowych.
Zaliczenie zaległych partii materiału lub poprawianie ocen negatywnych odbywa się w czasie określonym przez prowadzącego zajęcia.
Każdy semestr kończy się zaliczeniem; cały kurs lektoratu języka kończy się zaliczeniem lub egzaminem zgodnie z planem zajęć danego roku i kierunku.
Skala ocen cząstkowych i finalnych jest zgodna z §18 pkt.1. Regulaminu studiów.
Zaliczenie student otrzymuje na podstawie ocen uzyskanych z ćwiczeń prowadzonych w ramach lektoratu. O ocenie z zaliczenia decyduje średnia ocen ze sprawdzianów i kartkówek, z wypowiedzi ustnych, prac przygotowywanych samodzielnie przez studentów oraz aktywność na zajęciach.
Formę egzaminu (pisemną i/lub ustną), wspólną dla wszystkich grup danego roku i kierunku, ustalają lektorzy w uzgodnieniu z Kierownikiem SPNJO.
Dla egzaminów składających się z części ustnej i pisemnej do wystawienia oceny całościowej ustala się proporcje: 70 % za część pisemną i 30 % za część ustną,
Studenci wykazujący się aktywnością na zajęciach, bardzo dobrą frekwencją oraz osiągający średnią ocenę 4,5 z całego kursu nauczania mogą być zwolnieni z egzaminu. W odniesieniu do lektoratów języka obcego nowożytnego z przywileju tego mogą korzystać wyłącznie studenci grup na poziomie wyższym.
W przypadku powtarzania roku student może być zwolniony z uczęszczania na zajęcia, jeśli uzyskał z lektoratu ocenę co najmniej dostateczną.