SPNJO zapewniło profesjonalny akompaniament na fortepianie użyczonym przez Klinikę Chirurgii Onkologicznej dzięki uprzejmości pana Profesora dr hab. Janusza Jaśkiewicza. Przy fortepianie zasiadł pan Adam Niedorezo, zaproszony przez panią dr Beatę Cygan, który nadał piękne brzmienie całemu wydarzeniu.
Prowadziły nas głosy stworzonego ad hoc Śpiewającego Kwartetu Studenckiego w składzie: pp. Sławka Misiewicz i Beata Pełczyńska (II rok niestacjonarnych studiów Pielęgniarstwa MSU), p. Katarzyna Ptaszyńska (II rok Ratownictwa Medycznego) oraz p. Michał Stopa (I rok Ratownictwa Medycznego). Ich pełne pasji, perfekcyjne interpretacje zachęcały do śpiewania i wspierały w trudnych momentach. Dzięki temu udało się zaprezentować kilka mniej znanych kolęd i piosenek, zwłaszcza że publiczność mogła się posiłkować tekstem wyświetlanym z rzutnika – za co dziękujemy mgr Magdzie Warzocha, także za piękne i nastrojowe ilustracje w prezentacji.
Jak na Studium Języków Obcych przystało, zaśpiewaliśmy także kolędy po niemiecku (tę część przygotowała mgr Stefania Sychta ze swoimi studentami), po francusku i hiszpańsku (dzięki mgr Bożenie Jakimczyk i studentom). By tradycji stało się zadość była też brawurowo zaśpiewana przez całą salę kolęda po łacinie, a pomogła nam tutaj pani mgr Hanna Bednarczyk-Szulc. Musimy przyznać, że swoboda i entuzjazm studentów śpiewających po łacinie bardzo nam zaimponowały.Byli studenci i pracownicy, dołączyli do nas także pacjenci, którzy brali udział we wspólnym śpiewaniu. I jeżeli oni właśnie choć przez chwilę, mogli zapomnieć o swoich kłopotach, to sądzę, że osiągnęliśmy dodatkowy cel tego wyjątkowego wieczoru. Nie tylko uczyliśmy się czegoś nowego w przyjemny – mam nadzieję – sposób, ale udało nam się także pomóc innym. Mamy nadzieję, że poszło na zdrowie!
mgr Elżbieta Perepeczkokoordynator projektu Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Gdański Uniwersytet Medyczny